مطالب مرتبط با واژه 'جاسوسی'

  قتل تیمورتاش به اتهام جاسوسی برای روسها

  مطلع شدم که تیمورتاش عزل و در خانه‌اش بازداشت است ... و تحت نظر شهربانی است. من از ولیعهد قضیه تیمورتاش را پرسیدم.... محمدرضا گفت که او خیانت کرده و می‌خواسته پدرم را ترور کند و خودش شاه شود!
  1397/9/9 22:24

  اسرائیل و جاسوسی از کشورهای عربی در خاک ایران

  هدف پایگاه های برون مرزی اسرائیل در ایران، عراق و کشورهای عربی بود و اکثر مامورین را این 3 پایگاه استخدام می کردند و پس از آموزش کامل مرحله بهره برداری شروع می شد...
  1397/3/4 14:42

  روایتی از فعالیتهای اطلاعاتی تجار خارجی برای سرویسهای جاسوسی

  معاهدات اقتصادی با بیگانگان مقدمه ای برای جاسوسی

  معاهدات تجاری ایران با بیگانگان اگرچه غالباً باعث می شد تا سرمایه ها و منابع کشور به وسیله واردکنندگان و صادر کنندگان خارجی و به طور خاص روسی و انگلیسی چپاول شود، اما تبعات دیگری نیز داشت. جالب است بدانیم که معاهدات اقتصادی و ورود تجار خارجی به ایران تبعات سیاسی و اطلاعاتی نیز داشت . . .
  1397/1/1 19:49

  سندی درباره فعالیتهای نفوذی شوروی در ایران

  گزارش مامور ویژه درباره معرفی مراکز جاسوسی شوروی ها در ایران در نتیجه بازجوئی بعمل آمده دائر بر : نفوذ در موسسات فرهنگی و دانشگاه و جمعیت های پزشکی کشاورزی بوسیله عمال ایرانی فارس زبان ، برپائی نماشگاه وابسته به انجمن روابط فرهنگی ایران و شوروی در چهارراه قوام السلطنه . . .
  1396/12/25 10:35

  تسریع عجیب دولت آمریکا برای صدور ویزا برای ایرانیانی که اطلاعات مفید جاسوسی دارند!

  یکی از اسناد به دست آمده از فعالیت سفارت آمریکا در ایران که بعدها به دست دانشجویان پیرو خط امام افتاد بر تلاش این سفارتخانه به ویژه در روزهای نزدیک به تسخیر سفارت برای تسهیل صدور ویزا برای برخی از ایرانیان و نیز بستگان آنها که به هر شکل از اطلاعات مهم برخوردار هستند، تاکید کرده است. سند ذیل که در آن دستوری توسط نیروی هوایی آمریکا برای تمام وابسته های نظامی آمریکا در ایران صادر شده است این مهم را به وضوح نشان می دهد . . .
  1396/9/26 23:06

  روایت عَلَم از رسوایی واترگیت

  اسدالله علم یار و همراه همیشگی محمدرضا شاه در بخشی از خاطرات روزانه خود در تاریخ 25 فروردین 1352 درباره رسوایی واترگیت که به تلاش جمهوریخواهان برای جاسوسی از دموکراتها اختصاص دارد می نویسد . . .
  1396/7/21 22:40

  عکس/کوچک‌ترین اسلحه جاسوسی دنیا

  این اسلحه کوچک که بیش از 150 سال از عمر وی می گذرد یک نمونه کامل اسلحه ای برای اهداف جاسوسی است که به انگشتر تپانچه ای معروف است و یکی از کوچکترین دستگاه های کشنده ی دنیا است که برای ماموریت های سری ساخته شده و گفته می شود کشور سازنده این سلاح فرانسه است.
  1394/12/25 12:43

  ماجرای لو رفتن مامور سیا در آلمان در عملیات جاسوسی از ایران / شکست‌های اطلاعاتی کاخ سفید در حیطه جاسوسی صنعتی

  پروژه نفوذ یکی از مهمترین پروژه‌هایی است که کشورهای غربی علیه کشورهای درحال توسعه و کشورهای که قصد دارند بر آنها تاثیرگذارده و قدرت آنها را مهار کنند به کار گرفته می شود. جامعه جهانی در عصر حاضر در حال گذر از مرزهای ارتباطات است و کم کم فضای خصوصی نیز از بین می رود که این موضوع به کابوسی برای نسل امروز و آینده بشر تبدیل شده است.
  1394/8/13 08:43

  روزنامه ها یک روز پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا

  تسخیر سفارت آمریکا که به لانه شیطان بزرگ معروف شد، به گفته امام خمینی (ره) انقلاب دومی بود که انقلاب اسلامی ایران را تکمیل کرد.
  1394/8/13 08:35

  عزاداری در مقابل لانه جاسوسی

  شهید مهدی رجب بیگی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) ، مسئول تریبون مردمی لانه بود . در ایام عزاداری محرم ، بسیار خوش درخشید و نوحه سرائی های انقلابی او ماندگار شد. او در 5 مهر 1360 به دست تروریست های آمریکایی سازمان منافقین به شهادت رسید .
  1394/8/2 21:43
18