مطالب مرتبط با واژه 'مواد مخدر'

  دلسوزی شاهپور غلامرضا پهلوی در حق قاچاقچیان

  «سرهنگ آدم کشی بس است تو را برای کشتن مردم نفرستاده‌اند» و با اینکه در پاسخ والاحضرت به عرض می‌رساند که کشته‌شدگان از افراد قاچاقچی بوده و حتی چند سرباز را به کشتن داده‌اند معهذا والاحضرت مجدداً با تشدد اظهار می‌دارند: «احتیاج به جواب نیست گفتم که متوجه باشی...
  1394/4/8 17:47

  اشرف ، قاچاقچی بین المللی

  دخالت اشرف پهلوی در قاچاق موادمخدر مسأله ای پنهانی نبود . همگان در سطح جهان بر این امر واقف بودند و می دانستند که او یکی از مهمترین اعضای مافیای جهانی موادمخدر است و هر بار که به سفر می رود با استفاده از مصونیت دیپلماتیک خود، چندین کیلو موادمخدر، به ویژه هروئین را جا به جا می کند، زیرا به سبب داشتن گذرنامه سیاسی، در هیچ مرز و فرودگاهی لوازم و وسایل همراه وی را تفتیش نمی کردند
  1394/2/20 23:59

  شاهزاده ای که دختر شدنش را ظلم طبیعت می دانست

  وقتی محمد مسعود به چند گلوله از پای در آمد. شاهدخت اشرف متهم ردیف اول بود. مسعود تنها چند روز قبلش در «مرد امروز» درباره پالتو پوست گران قیمت شاهزاده سخن گفته بود و در صفحه اول، اشرف را به تمسخر گرفته بود که همیشه شعار حمایت از صنایع داخلی می دهد و خودش پالتوی 25 هزار دلاری می پوشد. اولین بار نبود که این زن، موضوع پچ پچه های مردم بود. از فردای روزی که رضاخان رفت، اشرف پهلوی هرازگاه به صدر خبرهای درگوشی آمد.
  1394/2/6 17:16

  برنامه‌ پهلوی برای "Number One" شدن

  روزنامه واشنگتن پس در مقاله خود ، اول تیر مان سال 1350 از وجود صنعت هروئین‌سازی تحت نظر شخص شاه خبر می‌دهد که در آن آمده ؛ تحت هدایت شاه صنعت قانونی شکوفایی هروئین صنعت شکوفایی هروئین‌سازی ایران تاسیس شده است.
  1393/11/18 18:19

  نقش انگلیس در ترویج مواد مخدر در ایران

  پیدایش و گسترش اعتیاد در ایران نیز از جمله این شگردها بوده است که توسط استعمار انگلیس و از سوی «برادران شرلی» در دوره صفویه رواج داده شد. اما در دوران قاجار، از زمان ناصرالدین شاه در اطراف دارالخلافه در تهران، زمین‌های وسیعی به کشت خشخاش اختصاص یافت و سطح کشت آن به حدی زیاد شد که صرفنظر از کفاف مصرف داخلی‌،سالیانه مقادیر زیادی تریاک به مستعمرات انگلیس صادر می‌گردید.
  1393/8/20 18:35
24