مطالب مرتبط با واژه 'ملاقات'

  وقتی استالین برخلاف غربی ها حاضر به ملاقات با شاه می شود

  از سفیر خواهش کردم به استالین بگوید که ایشان دیداری با شاه بکند، زیرا حال که نه چرچیل و نه روزولت به دیدن او نمی‌روند اگر ایشان بروند اثر فوق العاده‌ای بروی خواهد داشت.» سفیر مطلب را به استالین اطلاع داد و استالین پذیرفت که فردا به دیدن شاه برود.
  1397/9/23 16:35

  برنامه روزانه شاه و فرح در سفر رسمی به شوروی

  این سفر از ۳۱ خرداد ۱۳۴۴ به دعوت هیات رئیسه شورای عالی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی آغاز شد و تا ۱۲ تیرماه‌‌ همان سال به طول انجامید.
  1397/1/22 01:43

  پاسخ جالب امام به درخواست لغو دیدار با زنان

  از شهید مفتح خواستم به امام بگویند: «دیگر نگذارید خانم‌ها به دیدنتان بیایند» وقتی شهید مفتح این پیشنهاد را مطرح نمود، امام گفت . . .
  1396/5/5 11:54

  ملاقات رئیس ستاد ارتش با سلطان قابوس پادشاه عمان

  غلامرضا ازهاری در سال ۱۲۸۸ شمسی در شهر شیراز متولد شد و پس از اتمام تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال ۱۳۱۲ به دانشکده افسری راه یافت. ازهاری در سال ۱۳۱۶ با ارتقا به درجه سرهنگی به معاونت فرماندهی دژبان مرکز منصوب شد. وی در ۱۳۲۸ برای گذراندن یک دوره آموزش عالی به آمریکا اعزام شد و پس از بازگشت در سال ۱۳۳۰ دوره یک ساله فرماندهی ستاد را در دانشگاه جنگ گذراند و به درجه سرتیپی ارتقا یافت.
  1395/9/8 19:59

  شرح اولین ملاقات رضا شاه با سفیر آمریکا

  برغم همه این مشغولیت‌ها، در روز ٦ فوریه اطلاع دادند که شاه سه روز بعد، یعنى شنبه نهم [فوریه]، مرا در کاخ گلستان به حضور خواهند پذیرفت. تنها چیزى که با آن حال و هوا جور در نمى‌آمد دو اتومبیل سلطنتى ساخت آمریکا بود که براى بردن من و کارمندانم به کاخ به دنبالمان فرستاده بودند. جداى از آنها، هیچ چیز دیگرى نبود که بتواند آن فضاى آکنده از حال و هواى منبعث از یک ذهنیت قرون وسطایى سرخورده و کج خُلق را برایمان قابل تحمل‌تر کند. تشریفات با دقت تمام انجام شد، ولى احساس کردم که شاه قدرى مضطرب است. او با لکنت چند جمله‌اى را از روى کاغذ خواند، و سپس با لبخندى تصنعى به من دست داد و خوشامد گفت. شاید هم مى‌ترسید که از موقع استفاده کنم و مسئله راه آهن را پیش بکشم.
  1395/7/13 11:02

  ملاقات رابیندرانات تاگور با ذکاء الملک فروغی

  رابیندرانات تاگور ( فیلسوف هندی ) و همراهان در منزل فروغی با حضور عده ای از رجال فرهنگی و سیاسی کشور
  1395/7/13 10:42

  ملاقات چرچیل با ثریا اسفندیاری/عکس

  ثریا اسفندیاری بختیاری (زاده ۱ تیر ۱۳۱۱ در اصفهان - درگذشته ۴ آبان ۱۳۸۰ در پاریس بر اثر سکته مغزی) دومین همسر محمدرضا پهلوی و ملکه ایران بود. وی نوه اسفندیار خان سردار اسعد است. ثریا دختر خلیل اسفندیاری و اوا کارل در یک خانواده سرشناس بختیاری در شهر اصفهان متولد شد. وی در بهمن 1329 با محمدرضاشاه پهلوی ازدواج نمود.
  1395/3/11 14:16

  ملاقات هلن کلر و چارلی چاپلین/عکس

  ملاقات "هلن کلر"(نویسنده نابینا و ناشنوا) با "چارلی چاپلین"(بازیگر و کارگردان) در سال 1919
  1394/11/13 22:11

  عکس ملاقات دو دوست

  ملاقات دو دوست دوران کودکی در تظاهرات یکی‌ معترض کارگری و دیگری پلیس
  1394/10/6 13:55

  ماجرای ملاقات پاپ و ضاربش + عکس

  در سال 1981 "پاپ ژان پل دوم " رهبر کاتولیک های جهان در دیداری با مردم سوار بر ماشین روباز مخصوص خود با جمعیت دست می داد و بچه های کوچک را بغل می کرد و می بوسید.ناگهان صدای شلیک چند گلوله طنین انداخت. پاپ ایستاد، مبهوت بنظر می رسید، لحظاتی بعد بدن خونینش به روی دست دستیارش افتاد.
  1394/6/30 21:40
16