مطالب مرتبط با واژه 'شریف امامی'

  روایت شریف امامی از مشکلات کارکردن با شاه

  شریف امامی درباره مشکلات کار کردن با شاه گفت: او تصور می کند که از نظر توانایی و تجربه از هر یک از وزیرانش صلاحیت بیش تری برای اداره کشور دارد.
  1397/6/4 19:01

  کار سخت و شبانه روزی مقامات پهلوی در سفرهای خارجی !

  در این سند خاطرات روزانه جعفر شریف امامی به تاریخ 20 تیرماه 1352 شامل افتتاح حساب در یکی از بانکهای چین ، خرید و فروش کفش و دوربین ، سفارش لباس برای خود و شیرین ، صرف شام با اشرف احمدی مشاهده می شود. همانطور که مشخص است هیچ فعالیتی که متضمن تامین منافع ملی، مذاکرات رسمی و... وجود ندارد.
  1397/2/20 17:27

  سند/ افشای اسامی 700 فراماسونر ایرانی از خانه شریف امامی

  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و طبق اسنادی که از منزل جعفر شریف امامی کشف گردید، اسامی بسیاری از فعالان سیاسی و اقتصادی و فرهنگی فراماسونری دوره پهلوی دوم طی نوشته روزنامه ای به اطلاع عموم مردم رسید.
  1396/11/28 23:36

  خوشگذرانی جعفر شریف امامی در لندن از حساب بیت المال

  خاطرات روزانه جعفر شریف امامی : خرید وسایل ورزشی از یکی از مغازه های لندن به همراه عشرت ، صرف ناهار با علی و مرندی ، تماشای فیلم در یکی از سینماهای لندن به همراه علی و مژدهی ، تسویه حساب با هتل هیلتون ، سفر به پاریس به همراه علی و عشرت . . .
  1396/11/4 16:31

  جعفر شریف امامی؛ از آغاز تا پایان

  به خاک و خون کشیدن تظاهرات دانش‌آموزان و دانشجویان در 13 آبان 57 در روزهای آخر زمامداری شریف امامی از تمام جنایات او سهمگین‌تر بود. در پی این اتفاق دکتر قاضی وزیر علوم استعفا داد و دکتر شیبانی رئیس دانشگاه هم هجوم نظامیان به دانشگاه را شدیداً محکوم کرد.
  1396/6/8 11:58

  خاطرات روزانه جعفر شریف امامی/ سند

  در این سند جعفر شریف امامی گزارشی از تحولات روزانه خود را به تحریر درآورده است. سفر به کراچی ، اسلام آباد و پکن : دیدار از مزار قائد اعظم هند ، مساجد و اماکن دیدنی شهر ، شرکت در مهمانی کنسول چین ، ملاقات شاه و ملکه سوئد در کراچی ، گفتگو با جوده رئیس کمیته دائمی کنفرانس نمایندگان خلق چین در ساختمان کنگره خلق؛ از جمله مواردی است که به آن اشاره شده است.
  1395/5/4 19:34

  گزارش ساواک به شریف امامی

  سند/ چه کسانی با دکتر مصدق همکاری داشتند؟

  گزارش ساواک به جعفر شریف امامی نخست وزیر درخصوص اسامی افرادی که با محمد مصدق نخست وزیر سابق همکاری داشته اند.
  1395/2/29 19:52

  خاطرات روزانه جعفر شریف امامی /سند

  سفارش به دکتر فلاح در زمینه پیشنهاد پرداخت قیمت 4 کشتی بعد از 4 سال به شرکت نفت ، ساختمان کارخانه لوله سازی و تحویل نفتکشها ، ملاقات با ضیایی و منصوریان و دادن سفارشات لازم به آنها ، معرفی 4 نفر از مجلس سنا و شورای ملی جهت تشکیل جلسه ای در رسیدگی به مشکلات تهران ملاقات با صفائی نویسنده جزوات رهبران مشروطیت ، مساعدت به دکترفرمانفرمائیان جهت شروع کار خود با همکاری دریابان رفعت رئیس کارخانجات سلطنت آباد ، رسیدگی به مساله تامین بودجه دانشگاه صنعتی تسویه بدهیهای هتل هیلتون به بانکها و وزارت دارائی ، شرکت در مهمانی سفارت ترکیه
  1395/2/29 19:40

  تصاویر/اسرارلژشریف‌امامی

  فراماسونری در ایران از طریق هند و انگلستان نفوذ پیدا کرد. کشور ایران به دلیل اینکه هم بازار خوبی برای فروش کالاها و تولیدات انگلستان بود و هم کلید دروازه هندوستان محسوب می شد، برای انگلیس از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.از این رو استعمارگر پیر برای گسترش نفوذ خود در کشورمان عوامل و عناصر وابسته خود را به کشورمان برای تبلیغ و ایجاد نفوذ سیاسی خود اعزام کرد.
  1393/10/13 17:05

  عکس/شریف امامی در کنار شمس پهلوی

  جعفر شریف امامی در حال سخنرانی در جلسه جمعیت شیر و خورشید در حضور شمس پهلوی
  1393/6/17 17:17
11