مطالب مرتبط با واژه 'اشتباه'

  جبهه ملی و درک ناصحیح از مبارزات انقلابی

  با کودتای 28 مرداد علیه دکتر مصدق و دستگیری مصدق و رهبران هوادار او فعّالیت جبهه ملی متوقف شد. اگر چه بعضی از فعالان آن در نهضت مقاومت ملی به مبارزه با حکومت ادامه دادند. با رشد نارضایتی ها و گشایش نسبی فضای سیاسی کشور در سال 1339 رهبران و اعضا و هواداران جبهه ملی فعّالیت سیاسی خود را از سرگرفتند. در روز 22 تیرماه 1339 به دعوت دکتر غلامحسین صدیقی هفده تن از شخصیت های جبهه ملی در منزل او گرد آمدند و در زمینه تشکیل یک سازمان سیاسی به توافق رسیدند و روز بعد نام جبهه ملی دوم را برای آن برگزیدند..
  1397/3/23 17:00

  اشتباه مصدق در رابطه با جبهه ملی

  تحزب در ایران هیچ گاه به معنای واقعی اش وجود نداشته است. حتی گروه هایی که مانند ملی گرایان که ادعاهای گزافی درباره جامعه مدنی و تشکیلات گروهی برای حرکت در راستای دموکراسی داشته اند نیز به واقع در این زمینه کار چندانی از پیش نمی بردند. مصدق که زمانی می توانست جبهه ملی را بپروراند و به جای تصمیم گیری های شخصی به این گروه نقش بیشتری بسپارد نیز در این زمینه ناموفق بود . . .
  1396/7/3 18:45

  تاریخچه‌ای مختصر از اشتباهات جنگی آمریکا

  ایالات متحده آمریکا در سیاست‌های جنگی خود همواره پیچیده عمل کرده و اشتباهاتی را هم داشته است. سی ان ان پس از حمله اخیر قندوز به اشتباهات پیشین ایالات متحده پرداخته است.
  1394/7/20 18:36

  روایت شیرخدا از غلامرضا تختی؛

  اشتباهی که تختی مرتکب شد

  به نظر من زورخانه کانون ادب و تربیت بود. باید 30 سال تحمل می‌کردی و منتظر می‌ماندی تا روزی تو را قابل ببینند و خوشامد بگویند. باید 40 سال صبر می‌کردی تا تو را لایق بدانند و وقتی وارد می‌شوی برایت صلوات بفرستند.
  1393/10/19 21:05

  جمشید کیانفر

  مقایسه امیر‌کبیر با رضا‌خان اشتباه تاریخی است


  مورخ و ایرانشناس با بیان اینکه اساسا طرح این سوال که اگر امیرکبیر به سلطنت می‌رسید مدلی مانند رضاخان اجرا می‌کرد، گفت: چنین پرسش‌هایی علمی نیست و از همه مهم‌تر ما حق چنین قضاوتی را نداریم
  1393/10/19 20:46
5