مطالب مرتبط با واژه 'امضا'

  وزرایی که ماشین امضاء بودند و صاحب سخن خود را سر ذوق می آوردند!

  با توجه به ساخت استبدادی قدرت سیاسی در عصر پهلوی دوم، تنها فعال مایشاء در تمامی لایه ها و سطوح تصمیم گیری و تصمیم سازی حکومت پهلوی، نظرات و اراده ملوکانه شاهنشاه بود. حتی کابینه و دولت نیز از این قاعده مستثنی نبود.
  1397/3/29 13:00

  ایران؛ لهستانی دیگر برای شوروی؟

  در آن زمان اتحاد شوروی سعی داشت قراردادهایی زیر عنوان قرارداد عدم تجاوز با همسایگان خود امضا کند. یکی از این قراردادها را شوروی با لهستان امضا کرده بود و البته وقتی منافعش اقتضاء کرد در سال 1939 آن قرارداد را نادیده گرفت و به لهستان حمله برد...
  1397/3/27 01:08

  فلسفه امضای بسیار عجیب هیتلر+تصویر

  کافی است کمی دقت کنید تا هیتلر را در میان امضایش پیدا کنید. یک خط عمودی که حضورش ابدا ضرورتی ندارد، بین قسمت چپ و راست حرف «اچ» در اول امضا به چشم می خورد. این خط عمودی یک ادعای غیرقانونی از اهمیت او را نشان می دهد! بسیاری از متخصصان خط شناسی اعتقاد دارند که این خط عمودی نشان دهنده خود آدولف هیتلر است! خطوط تکرار شده و غیرل معمول در شیوه نوشتن نام خانوادگی (کلمه هیتلر) به شکلی در حال سقوط می نماید و این نشان دهنده نوعی افسردگی حاد و ذهن متزلزل اوست.
  1397/3/22 23:28

  چرا مصدق پشت قرآن را امضا کرد؟

  او می بایست به فراتر از اصلاحات می اندیشید. انقلابیگری در آن برهه زمانی به معنی تلاش برای پایان بخشیدن به عمر سلطنت در ایران بود...
  1395/5/30 15:32

  عکسی منحصربفرد از جهان پهلوان تختی

  زاهدان ۱۳۳۹؛ جهان پهلوان مثل همیشه با خودنویس‌اش به محبت یکی دیگر از دوستداران خود پاسخ می‌دهد.
  1394/9/4 18:52

  امضا یادگاری امام بر عکس یک شهید/عکس

  حسن آیت عضو حزب زحمتکشان ملت ایران، عضو شورای مرکزی حزب جمهوری اسلامی، از نمایندگان استان اصفهان و عضو هیئت رئیسهٔ مجلس خبرگان قانون اساسی و نمایندهٔ تهران در دورهٔ اول مجلس شورای اسلامی بود. او نقش مهمی در تدوین اصول قانون اساسی داشت. آیت که به گفته‌ای طراح سقوط ابوالحسن بنی‌صدر بوده است، در تهران توسط سازمان مجاهدین خلق ترور شد.
  1394/6/21 17:38

  عکسی که امام برای آقا امضا کردند

  ماجرای عکسی که امام خمینی برای رهبر معظم انقلاب امضا کردند، ماجرای جالبی دارد. این قاب عکس هنوز بر روی دیوار خانه ایشان است.
  1394/3/14 18:46
7