مطالب مرتبط با واژه 'ملت ایران'

  اقتدار جابرانه شاه در برابر اقتدار دینی عالمان دینی

  در ایران دوران قاجار دو نوع اقتدار در سطح ملی وجود داشت: یکی جابرانه که مردم به علت وجود قوة قهریه از آن فرمان می‌برند و در این اقتدار شاه در رأس دولت بود و دیگری اقتدار دینی که مردم به علت اعتقادات خویش از آن تبعیت می‌کردند و آن اقتدار مراجع تقلید به عنوان نواب امام زمان(عج) و روحانیت مرتبط با آنان بود.
  1397/5/5 12:04

  اولین گروه مهاجران ایرانی به کشورهای خارجی چه کسانی بودند؟

  جزیره‌ی زنگبار با جمعیت 700 هزار نفر در‌ منطقه‌ شرق‌ جـمهوری تـانزانیا واقـع شده است و از لحاظ‌ سیستم حکومتی جمهوری خودمختار‌ وابسته‌ به جـمهوری متّحد تانزانیا می‌باشد.
  1397/5/1 19:39

  نقش گوسفند و بز در اقتصاد ایران

  نقش مهم گوسفند و بز در اقتصاد ایران را می توان با سادگی از فهرست صادرات آن به دست آورد: پشم، پوست خام، مو و روده همگی از گله های گوسفند و بز به دست می آیند....
  1397/4/15 21:02

  حاجی بابا اصفهانی و تحقیر ملی ایرانیان

  کتاب حاجی بابا نوشته جیمز موریه-نمایندگان انگلستان در ایران- است. روی اینکه حاجی بابا چه کسی بوده، بحث است. یکی از کسانی که خارج رفته، حاجی بابا افشار است که طبیب است و خوش نام هم نیست.
  1397/3/27 01:15

  آقای زاهدی خود را به ملت ایران ثابت کنید!

  : در عالم ارادت عرض می کنم، حالا هم مجال دارید تا قوه در دستتان است می توانید قیامی کرده به ملت ایران ثابت کنید که تیمسار زاهدی همانست که مردم تشخیص داده اند...
  1395/6/7 18:50

  خواب و بیداری ملت ایران

  نکته قابل تامل و جالب توجه آن است که حتی حدود یک قرن پیش نیز بسیاری از نخبگان ما به این درک رسیده بودند که مشکلات پیش روی ایران برای رسیدن به قله های پیشرفت، نه نظامی است و نه اقتصادی؛ بلکه آنچه به عنوان علت العلل عقب ماندگی ما پیش روی مان قرار دارد همان مشکلات فرهنگی ترقی و پیشرفت است.
  1395/2/6 15:26
6