مطالب مرتبط با واژه 'شکار'

  مهارت تیراندازان ایرانی به روایت مسافران

  ایرانی‌ها حق دارند که سواره به شکار می‌روند زیرا که به این شکل غالبأ موفق می‌شوند؛ اما برای تقلید از ایشان انسان باید مثل آن جماعت از طفولیت به تیراندازی بر روی اسب و به حالات مختلف آن آموخته شود...
  1398/11/14 14:07

  عبدالرضا پهلوی و همسرش پری سیما زند در حال شکار

  عبدالرضا پهلوی (۱۳۰۳ تهران - ۱۳۸۳ فلوریدا) هفتمین فرزند و چهارمین پسر رضا شاه پهلوی و نخستین فرزند وی از عصمت دولتشاهی بود. عبدالرضا پهلوی درمهرماه ۱۳۰۳ به دنیا آمد و تحصیلات ابتدایی و مقدمات نظام را در تهران سپری کرد.
  1398/2/1 01:44

  مهارت ایرانیان در شکار بوسیله پرندگان شکاری

  همانطور که در فرانسه با مرغان شکاری شکار مینمایند در ایران هم قوش‌های قوی و قوشچی باشی‌های ماهر دارند…
  1397/5/11 05:22

  غلامرضا پهلوی تفنگ بدست در شکارگاه

  غلامرضا پهلوی (زاده ۲۴ اردیبهشت ۱۳۰۲ خورشیدی، تهران - ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶، پاریس) که تا پیش از انقلاب ایران با عنوان سلطنتی والاحضرت شاهپور غلامرضا پهلوی خطاب می‌شد، ششمین فرزند و سومین پسر رضاشاه پهلوی از همسرش توران امیرسلیمانی بود.
  1397/4/5 17:59

  تفریحات ناصرالدین شاه قاجار

  ناصرالدین شاه در تفریحات خود علاقه وافری به شکار حیوانات مختلف داشته است که البته برخی از آنها، از گونه‌های کمیاب بودند.
  1397/2/24 18:20

  چرا شکارگاه های سلطنتی قجری نیازی به شکاربان نداشت؟

  شاید تصور شود برخلاف امروز که شکار در اکثر نقاط کشور امری غیرقانونی محسوب می شود در روزگار قاجار مردم می توانستند به راحتی دست به شکار بزنند و حتی مردم بخشی از گوشت مورد نیاز خود را از این راه تامین می کردند؛ اما واقعیت این است که حداقل در تهران واقعیت غیر از این بوده است . . .
  1396/9/30 10:15

  عکس یادگاری شاه و ثریا با حیوان وحشی

  در انی تصویر محمدرضا پهلوی و ثریا اسفندیاری پس از شکار دو ببر در جریان سفر به هند در سال ۱۳۳۶ با جسد آنها عکس یادگاری می‌گیرند.
  1396/3/29 19:50

  شاه و ملکه حامی حقوق حیوانات؟!

  تصویری از محمدرضا پهلوی و ثریا اسفندیاری پس از شکار دو ببر در جریان سفر به هند در سال ۱۳۳۶ و گرفتن عکس یادگاری با جسد آنها!
  1396/1/19 11:00

  ناصرالدین شاه و شکار پلنگ

  متدوال ترین تفریح شاهان که از گذشته های دور زمانی که از زندگی در قصر شاهی احساس ملال و خستگی می کردند رواج داشته رفتن به نقاط ییلاقی و کوهستانی برای سواری کردن و شکار بوده است. کن، دوشان تپه، دره لار، شهرستانک و سرخه حصار نقاطی بود که در اینگونه مواقع قرق می شد تا شاه و خدم و حشمش در آن اردو بزنند و اوقاتی را به شکار یوزپلنگ، شیر، قوچ، آهو و کل بگذرانند. معمولا اخبار این اردوها و شکارهای شاه در روزنامه های آن زمان به چاپ می رسید.
  1395/6/29 14:24

  ظالم ترین شاهزاده قجری از شکارهایش میگوید

  در هر سال زمستانها ، خودم با اجزایم آمده چهل روز در اینجا می مانیم . از ابتدای برج جدی (دی) تا آخر برج دلو (بهمن) بحبوحه شکار ، شکار قمشلو است . این قدر هست که به نوشتن و گفتن نمی آید . گله دار اصفهانی ، چه شتردار و چه گوسفند دار ، سالی پانزده هزار تومان ، در زمستانها ، مراتع این قشملو را که حق من است الی شش هزار تومان اجاره می کند که شتر و گوسفند خود را برای چرا بیاورند.
  1395/2/22 09:58
33