مطالب مرتبط با واژه 'مشکلات'

  روایت شریف امامی از مشکلات کارکردن با شاه

  شریف امامی درباره مشکلات کار کردن با شاه گفت: او تصور می کند که از نظر توانایی و تجربه از هر یک از وزیرانش صلاحیت بیش تری برای اداره کشور دارد.
  1397/6/4 19:01

  تنفر عمومی مردم از نطق نویس سخنرانی های پهلوی دوم

  نامه ای به عبدالرضا قطبی گیلانی مبنی بر توصیه مخفی بودن نام مخاطب در تهیه متن سخنرانی محمدرضا پهلوی جهت ایجاد آرامش میان مخالفان رژیم ، بانضمام متن سخنرانی فوق مشتمل بر تشکیل دولت ائتلافی جهت برقراری حکومت قانون و ایجاد نظم در کشور ، ادای سوگند برای ایجاد وحدت ملی و مذهب شیعه
  1397/5/13 04:43

  گوشه ای از مصائب تلخ «ماشین دودی» در تهران

  ایرانیان اولین بار که قطار را دیدند؛ به آن لقب ماشین دودی دادند. ماشینی که دود زیادی از آن بلند می شد و حرکت می کرد. مردم تهران با آن به حرم حضرت عبدالعظیم می رفتند و این تنها راه آهن ایران بود؛ چرا که روس و انگلیس از گسترش راه آهن در ایران نگران بودند . . .
  1396/5/2 01:39

  راهکار علاءالسلطنه برای مقابله با قحطی

  قحطی و کمبود آذوقه به وجود آمده در سرتاسر ایران به دلیل چپاول و غارتگری سربازان متحدین و متفقین از عمده ترین مشکلات دولت علاءالسلطنه به شمار می رفت.
  1396/2/30 16:14

  آخوند مکتبی؛ حلال مشکلات مردم

  ... مکتب عبارت بود از دکانی و گاهی هم بالاخانه ای که مردی معمم و مسن کرایه می کرد و در آن بچه های خردسال را می پذیرفت و دو سه سالی به آنها درس می داد. پدران ماهیانه مختصری به آن معلم که معمولا او را «آخوند مکتبی» می گفتند می دادند.
  1395/5/30 17:25
5