مطالب مرتبط با واژه 'خاندان'

  نمایشگاه کاریکاتور اعضای خاندان پهلوی در قبرستان بهشت زهرا

  نمایشگاه کاریکاتور اعضای خاندان پهلوی در قبرستان بهشت زهرا
  1397/8/11 16:56

  فهرست جواهرات مورد استفاده خاندان پهلوی

  فهرست جواهرات مورد استفاده خاندان پهلوی
  1397/4/18 19:54

  مراسم جهیزیه برون در سده های پیشین ایران

  قاطرهای بسیاری را با دهنه های قیمتی، حاضر و هر یک را با دو یخدان بار می کنند و روی آن یخدانها را با مخمل قرمز می پوشانند....
  1397/2/20 17:45

  بنیاد پهلوی ؛ رانت خواری زیر پوشش خیریه

  بسیاری از افراد خاندان پهلوی به راحتی و برخلاف قانون اساسی به رانت‌خواری و سایر فسادهای اقتصادی دست می‌زدند بدون آنکه در قبال آن رفتارها مجازات شوند، حال آنکه اگر افراد عادی و غیروابسته به رژیم مرتکب آن فسادهای می‌گشتند با مجازاتی سنگین مواجه بودند.
  1397/2/5 16:24

  رضاشاه پهلوی و تغییر نام کوی و برزن

  تا آنجا که من به یاد دارم، این نامگذاری تحمیلی به کوی و برزن هم از یادگارهای دوران رضاشاهی است که از تهران آغاز شد و به سایر شهرها سرایت کرد.
  1397/2/5 16:17

  صورت هزینه خاندان قجری

  صورت مخارج فرزندان ، همسران ، نوادگان و خادمان حرم محمدشاه
  1395/6/24 12:21

  روایت زندگی اردشیر زاهدی

  فراز و فرود پسر خوب واشنگتن /عکس

  در طول تاریخ معاصر ایران شاید کمتر خاندانی را پیدا نماییم، که نقش اساسی در جریان تحولات سیاسی و اجتماعی ایران معاصر ایفاء کرده باشند. در این بین نام خاندان زاهدی ، نام آشنایی برای تاریخ نگاران معاصر محسوب می شود. پدر و پسری که هریک در وابستگی و سرسپردگی به سلطنت پهلوی ، گوی سبقت را از دیگری ربوده بودند.
  اردشیر زاهدی را در سه کلمه می توان تعریف نمود: پسر فضل‌الله زاهدی ، داماد محمدرضا پهلوی و مورد تأئید دربار و نهایتاً عنصر وابسته به «سیا» و معروف به «پسر خوب واشنگتن»
  1395/3/5 14:06

  خاندان پهلوی؛ بنیاد حمایت از قاچاق مواد مخدر!

  «یکی از مسائل حیرت انگیز برای مردم ایران، دخالت های دربار شاه در امور مربوط به مواد مخدر بود. به «محمود رضا» یکی از برادران شاه اجازه داده شده بود در امر گشت تریاک و فروش محصول آن فعالیت داشته باشد و آن طور که مردم تهران نقل می کردند، همه ساله محمودرضا به بهانه اینکه محصول تریاک خوب نبوده، مقدار زیادی از تریاک های بدست آمده را برای خود نگه می داشت و بعدا آن را به قیمت هنگفت در بازار سیاه به فروش می رساند.»
  1395/2/28 20:16

  رانت‌خواری در خاندان پهلوی

  شاه در معاملات بزرگ اقتصادی، به خصوص در بخش خرید تسلیحات نظامی از پورسانت‌های کلان بهره می‌برد. یکی از روش‌های خاندان پهلوی برای دریافت رشوه این بود که در مقابل اخذ پروانه‌ی تأسیس مؤسسه‌ اقتصادی و یا کارخانه، صاحبان آنها سهامی را به رایگان در اختیارشان قرار می‌دادند؛ از این رو بود که درباریان در اکثر شرکت‌ها و مؤسسات اقتصادی کشور صاحب سهام بودند.
  1394/11/5 22:13

  از پزشک هشتاد شغله تا وزیر خواربار!

  با روی کار آمدن خاندان پهلوی در ایران، بنیاد مذهبی بیش از پیش به چالش کشیده شد و در این بین راه برای پیشرفت بعضی فرقه های بدعت آمیز همچون بهائیت در جامعه و دستگاه حکومت فراهم گردید.
  1394/7/16 18:44
15