مطالب مرتبط با واژه 'سفارت امریکا'

  تاکتیکهای سفارت آمریکا در ایران بعد از انقلاب

  ما می‌خواهیم در عرض این مدت سوء‌ظن رهبران مذهبی را برطرف، و تا جایی که ممکن است با آنها طرح دوستی بریزیم. ما می‌خواهیم برای ایرانی کار کنیم که میانه‌رو باشد و ناسیونالیست‌ها مخالف مذهب و روحانیت تسلط بیشتری در اداره مملکت داشته باشد...
  1398/2/2 17:01

  تلاش سفارت آمریکا برای بازسازی شبکه جاسوسی اش

  شبکه‌ها و منابع خبری و اطلاعاتی و جاسوسی آمریکا در ایران، در زمان انقلاب ضربه دیده است و بعد از انقلاب هم بسیاری از این شبکه‌ها و منابع از هم پاشیده است. سازماندهی دوباره - کشف منابع جدید جاسوسی - از هدفهای بخش سفارت است.
  1397/10/20 13:18

  توطئه آمریکا در جریان اعتصاب معلمان؟!

  در سال 1340 یکی از مقامات ارشد سازمان اطلاعات و امنیت کشور (ساواک( نیز معتقد است که آمریکایی ها در اعتصاب معلمان دست داشتند، و حتی دو اتومبیل مستشاری نظامی آمریکا در میان تظاهرکنندگان دیده شد.
  1397/5/3 18:37

  پس از جنگ حساب با ایران را یکسره می کنیم

  سفارت آمریکا در ایران مفتخر است به استحضار برساند در فصل گذشته که در ٣١ دسامبر ١٩١٩ به پایان رسید، اوضاع سیاسى ایران بسیار جالب و پرحادثه بود. انتخابات مجلس، با افت و خیز در استان‌هاى دوردست دنبال مى‌شود. چنانچه مردم اتفاقاً خودى نشان دهند و نمایندگانى وطن‌پرست و صادق انتخاب کنند، دولت با صدور فرمانى از تهران، انتخابات را به بهانه تقلب و غیر قانونى بودن، ملغى مى‌کند.
  1395/5/26 10:37

  عکس/بازسازی اسناد منهدم شده در سفارت آمریکا

  در سفارت آمریکا اتاقی شبیه درهای گاو صندوق بانک‌ ها بود که با اصراردانشجویان آن در را باز کردند در یکی از اتاق ها مقدار زیادی اسناد توسط دستگاهی رشته شده و کوهی از رشته‌های کاغذ پای دستگاه انباشه شده بود.
  1394/2/9 16:50

  مروری بر مهمترین تحولات انقلاب دوم

  روز شمار حوادث تسخیر لانه جاسوسی (2)

  «واشنگتن- کاخ سفید نیمه شب جمعه در بیانیه ای اعلام کرد که عملیات نظامی جسورانه ای که برای نجات گروگانهای آمریکایی در تهران طرح شده بود، به علت «نقص فنی» لغو شده است. برخورد دو هلی کوپتر آمریکایی روی زمین در صحرای ایران به مرگ هشت خدمه منجر شده است. »
  1393/4/21 19:54

  برشهایی از کتاب «ماموریت در ایران»

  اصلاحات ارضی و شروع مبارزه شاه با روحانیت

  سفیر امریکا در ایران،ویلیام سولیوان درخاطرات خودتحت عنوان "مأموریت در ایران" به مطالبی که رهبران آمریکادر در دوران انقلاب ایران و غالباً برای دفاع از موضع خود دربرابر انقلاب اشاره کرده اند ودر خلال آن به جزئیات گفتگوهای خصوصی و محرمانۀ خود با شاه واقداماتی که به منظور توقف جریان انقلاب ایران یا تغییر مسیر آن به عمل آورده ، پرداخته است.
  1393/3/26 23:12
7