مطالب مرتبط با واژه 'تظاهرات'

  تعجب سفارت آمریکا از نظم تظاهرات عید فطر

  راهپیمائی روز عید فطر بعنوان یک دمونستراسیون و نمایش خیابانی در تاریخ نوین ایران بی‌سابقه بود، حداقل یکصد هزار نفر در این راهپیمایی شرکت کرده بودند. نظم این راهپیمایی فوق‌العاده و شبیه یک رژه نظامی بود.
  1398/2/5 02:26

  نگاهی به پیام 9 ماده‌ای امام خمینی

  پیامی برای مبارزه

  امام خمینی به مردم هشدار می‌دهند که مأمورین دولت شبها گندم انبارها و سیلوها را با کامیون می‌برند تا «قحطی مصنوعی» ایجاد کنند. به عقیده امام، در چنان اوضاعی وظیفه حتمی مردم این است که از این عمل جلوگیری کنند و حتی عده‌ای از معتمدین را به نظارت بگمارند که این عمل غیرانسانی دولت را خنثی کنند.
  1397/12/10 16:23

  تظاهرات مردم تهران در حمایت از تحریم انقلاب سفید

  تظاهرات مردم تهران در حمایت از اعلامیه امام خمینی مبنی برتحریم رفراندم اصول ششگانه شاه ، در بهمن 1341 ، در خیابان خیام مقابل قورخانه
  1397/12/6 21:15

  سندی از تحولات شهرهای مختلف در ماههای پایانی رژیم پهلوی

  گزارش وضعیت روزانه شهرهای مختلف مذکور در سند (از ستاد ارتش به ارتشبدازهاری نخست وزیر) مشتمل بر بروز حریق در سینما ، تحصن ، عدم ترخیص کالا از گمرک ، تظاهرات اقشار مختلف ، اعتصاب و کم کاری در سازمانهای ذکر شده به دلایل مختلف ، قطع برق ، فرار نظامیان از خدمت ، پرتاب مواد آتش زا به منزل یک امریکایی ، طرح مساله بازگشائی دانشگاه ، درگیری نظامیان با مردم
  1397/8/20 16:25

  پلاکارتهایی برای ریاکاری

  واقعیت این است که در جریان انقلاب اسلامی، از منظر کیفیت و کمیت مبارزین هیچ گروهی به اندازه جریان های مذهبی نبودند. باقی گروه ها همچون جریان های ملی گرا و یا چپی در میان طیف خاصی و محدودی از جامعه طرفدار داشتند.
  1396/1/15 14:00

  تصاویر/حضور زنان درتظاهرات قبل ازانقلاب

  پیام نهضت امام خمینی (ره) برای تمامی گروه ها و اقشار مختلف مردم جذابیت داشت. در این بین زنان نیز چون مردان در حمایت از امام در صف مبارزه با استکبار قرار گرفته و با شرکت در تظاهرات ضد شاهی خواستار برقراری رژیمی مردمی با ساختار و کالبدی اسلامی شدند. در این بخش می توانید حضور زنان در تظاهرات ضد شاهی در دوران منتهی به انقلاب اسلامی را مشاهده نمایید.
  1394/11/15 22:53

  ما خواهان ادامه جنگ هستیم + عکس

  کشورهای پیروزمند در عهدنامه ورسای شرایطی بسیار سخت و خفت بار را به این کشور تحمیل کردند.آلمان پس از جنگ جهانی اول به وسیله معاهده ورسای تحقیر شد و به موجب این قرارداد آلمان نه تنها مقصر آغاز جنگ جهانی اول شناخته شد بلکه مجبور شد بخشی از خاک خود را برای همیشه از دست بدهد بعلاوه غرامات بسیار سنگینی پرداخت کند.
  1394/7/29 15:00

  فتنه خیابانی سازمان مجاهدین خلق

  روز پنجم مهر 1360 اعضا و هواداران سازمان مجاهدین خلق با چند تظاهرات سازمان یافته و به آتش کشیدن اتوبوسها و لاستیک اتومبیلها در نقال مختلف تهران و با تیراندازی به سوی مردم و ترور بی هدف آنان تلاش کردند اخبار پیروزیهای عملیات شکسته شدن حصر آبادان را که یک شب قبل از آن صورت گرفته بود، تحت الشعاع قرار دهند. در جریان این عملیات برنامه ریزی شده که دومین مقابله علنی سازمان مجاهدین خلق با مردم پس از فتنه 30 خرداد 1360 بود عده ای از مردم توسط افراد مسلح این سازمان تروریستی به شهادت رسیدند.
  1394/7/5 18:56

  روز پر حادثه مصدق

  «تاریخ نگاران» پیروزی ایرانیان در قیام تیرماه 1331 (جولای 1952) را شکست سیاسی شاه و دولت لندن نوشته اند و افزوده اند که این شکست، دولت لندن را از ادامه توطئه بازنداشت و این بار تلاش خود برای همدست کردن دولت واشنگتن را در براندازی مصدق دو چندان کرد و وسیعا به یارگیری در داخل ایران دست زد.تظاهرات مردم که مورخان آن را عمدتا «خودجوش» توصیف کرده اند از لحظه ای آغاز شده بود که اعلام شده بود دکتر مصدق به علت پذیرفته نشدن پیشنهادهایش از سوی شاه کناره گیری کرده و استعفای او از نخست وزیری پذیرفته شده است.
  1394/5/4 12:28

  آیت‌الله کاشانی چگونه قیام 30 تیر را رقم زد؟

  شاه تسلط بر اوضاع را از دست داده بود. حضور ارتش در خیابان‌ها صحنه‌ی تظاهرات را به میدان جنگ تبدیل کرد. تمامی محاسباتی که قوام به‌عنوان یک سیاست‌مدار کارکشته انجام داد، نافرجام ماند. او تصور می‌کرد از طریق سازش با لندن و واشنگتن، می‌تواند مردم را مرعوب سازد، ولی مردم با دست خالی در مقابل مأمورین انتظامی ایستادند
  1394/4/31 18:52
17