مطالب مرتبط با واژه 'کاروانسرا'

  حمل و نقل به سبک عصر قاجار

  در دوران قاجار، گروه های خاصی وجود داشتند که عهده‌دار کارهای مربوط به حمل و نقل اعم از راه‌آهن و کشتی‌ها بودند. این افراد، خدمات زیادی را در زمینه حمل و نقل به مردم و مسافران ارائه می‌داند که می‌توان گفت تقریباً شامل تمامی خدمات حمل و نقل بود...
  1397/12/18 16:00

  کارکردهای کاروانسراها در زندگی مردم

  در زمان های گذشته وجود کاروانسرا در مسیر شهرها خیلی ضروری بود. چرا که به دلیل مسافت زیاد ممکن نبود برخی از فاصله ها را در طی روز طی کرد و بعلاوه حرکت در شب نیز امنیت لازم را دارا نبود. اما کاروانسرها همه به یک شکل نبودند . . .
  1396/9/9 14:31

  کاروان سرایی که در حال تخریب شدن است

  کاروانسرای زیبای میامی یکی از کاروانسراهای قدیمی ایران و یادگار دورانی است که مردم با وسایل نقلیه حیوانی سفر می کردند. این کاروانسراها در دل خود یاد و خاطرات مردان و زنانی را نهفته دارند که رنج سفر سخت را بر تن خریدند و تجربیات بسیاری از این سفر کسب کردند.
  1394/2/26 22:09

  ایرانی ها از چه زمانی صاحب هتل شدند؟

  یکی از تبعات و آثار سفرهای خارچی ناصرالدین شاه به فرنگ، دیدن هتل​های مجلل کشورهای اروپایی و عزم و تصمیمش بر ایجاد چنین اقامتگاه​هایی در تهران و سایر شهرهای پایتنخت بود. گزارش زیر که به قلم سیروس سعدوندیان است نگاهی دارد به سابقه ساخت هتل در ایران.
  1394/1/31 16:51

  نقش کاروانسراها در سیر زندگی ایرانیان

  از زمان های کهن تا روزگار پهلوی اول، کاروانسراها نقش مهمی در سیر زندگی ایرانیان و روابط و تعامل اجتماعات گوناگون فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، آیینی، اعتقادی و… داشته اند.
  1393/4/24 17:00
7