مطالب مرتبط با واژه 'توریست'

  گنبد شاه چراغ شیراز یکی از زیباترین گنبدهای ایران

  بنای حرم مطهر شاه چراغ مربوط به دوره اتابکان یعنی سده ششم هجری قمری است و کاشی‌های گنبد و بارگاهش بی‌نظیر و مثال‌زدنی است. اولین ایوان این آستانه مقدس در دوران علاالدوله قاجار ساخته شده است و اولین بنای حرم مطهر نیز به دوره عضدالدوله دیلمی از سلاطین آل بویه نسبت می‌دهند. صحن مرکزی این بنا که چهارده هزار متر مربع وسعت دارد مستطیلی با 162 غرفه است.
  1397/12/29 03:51

  آثار باستانی سیستان

  آتشکده‌ کرکوی، آتشکده ای از آتشکده‌های‌ مـعروف‌ مـجوسان

  ‌‌‌منطقه سـیستان‌ از لحاظ آثار باستانی بسیار مشهور و مورد توجه باستان شناسان بوده است. بنای آتشکده کرکوی و آثار باقی مانده آن متعلق به زمان ساسانیان است.ویرانه‌های کرکوی و یا به قول‌ استخری‌ کـرکویه‌، سومین آتشکده قدیمی ایران پیش از اسلام بوده است.
  1397/12/24 06:56

  روایتی از میهن‌دوستی اصیل و خالص ایرانیان

  به اعتقاد اکثر جهانگردانان خارجی یکی از صـفات تـحسین‌ برانگیز‌ ایرانیان اصیل علاقه صمیمانه‌ای است که نسبت به وطن خود دارند، آنان‌ از‌ اینکه وطنشان نقش بزرگ و با اهمیتی‌ در تاریخ داشته احساس‌ غرور‌ می‌کنند و این احساس را از‌ خودی‌ و بیگانه مخفی نمی‌دارند.
  1397/11/25 12:35

  سانسور خبر توریستهای محجبه در ابیانه

  یادداشت تدین به وزیر اطلاعات و جهانگردی مبنی بر عدم انتشار خبر مسافرت دو توریست با چادر به ابیانه
  1397/6/3 20:15

  توصیف شاردن از مهربانی ایرانیان

  یکی از خصلتهای مشترکی که اکثریت قریب به اتفاق جهانگردان خارجی در خصوص مولفه های شخصیتی ایرانیان به آن اشاره نموده اند؛ ادب و نزاکت و رعایت ادب در تعاملات اجتماعی می باشد. شاردن در سفرنامه خود می نویسد . . .
  1396/10/7 14:30

  جهانگردان امریکایی در حال تماشای فیلمهای ایرانی

  در تصویر فوق گروهی از توریست های آمریکایی هنگام مشاهده فیلم ستون شکسته ، اصفهان و شقایق سوزان در اداره فرهنگ و هنر بلوچستان و سیستان مشاهده می شوند.
  1396/8/14 22:40

  گرفتاری توریستها در برف جاده قزوین

  عکسی از اتومبیل "ویتا سکویل وست" در جاده قزوین به تهران و نزدیک روستای "اوه" در سال 1305 هجری شمسی؛ ویتا سکویل وست شاعر و نویسنده انگلیسی و همسر سر هارولد ویلسون سرکنسول انگلستان در تهران بود که مقارن با تاجگذاری رضاشاه برای انجام ماموریت به ایران فرستاده شد. سکویل وست بعدها در دوکتاب حاصل تجارب دو سفر خود به ایران همراه با همسرش را به رشته تحریر درآورد. در این عکس اتومبیل سکویل وست و همسرش در جاده برف گرفته تهران و نزدیک روستای "اوه" در قزوین دیده می‌شود. آنطور که در ذیل عکس‌ نوشته شده الاغ‌ها در این عکس گالن های بنزین خودروی او را حمل می‌کنند.
  1394/10/8 14:05
12