مطالب مرتبط با واژه 'رادیو'

  مسابقه تملق در دستگاه پهلوی دوم

  چاپلوسی در دستگاه حکومتی محمدرضا پهلوی به حدی گسترده بود که به صورت مسابقه درآمده بود. این موضوع در اشکال مختلف و در قالب تعریف و تمجید از شاه از رسانه‌های مختلفی چون رادیو و تلویزیون که در انحصار کامل دولتی بودند، به طور مرتب تکرار و پخش می‌شدند.
  1398/11/7 08:27

  رادیو، سرگرمی مهم مردم در دوره پهلوی

  علاقه شدید مردم به رادیو باعث شد تا در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی نیز جایی برای قصه‌گویی گشوده شود چنان‌که برنامه‌هایی چون قصه‌های شب،‌قصه آدینه و قصه‌گویی برای کودکان در برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی تا پایان دوران حکومت پهلوی همچنان رواج داشت.
  1398/10/9 02:44

  نقش مطبوعات داخلی و خارجی در نهضت ملی شدن نفت

  در اثر این سیاست آزادی مطلق و بدون حد و مرزی که از سوی دکتر مصدق نسبت به مطبوعات اتخاذ گردید، بسیاری از مطبوعات، با همراهی بیگانگان، با لجام گسیختگی در گسترش سیاستهای آنان، به ویژه انگلیس، ناآگاهانه تلاش می‌کردند و با خشونت در رقابتهای مطبوعاتی فضای کشور را متشنج می‌ساختند. در این میان، مطبوعات حزب توده و طرفدار شوروی نه‌ تنها از واگذاری امتیاز نفت به شوروی ها علناً جانبداری می‌کردند بلکه نواحی شمالی ایران را در حکم حریم امنیت شوروی ها می‌دانستند...
  1398/8/25 10:07

  سفارش محمدرضا پهلوی به اسدالله علم

  رادیو تلویزیون را از سر تا ته پاکسازی کنید!

  با درنظر گرفتن ماهیت اقتدارگرایانه سلطنت پهلوی در کنار دیکتاتوری نظامی به عنوان مولفه ذاتی حکومت پدر و پسر پهلوی در ایران ، تمامی ابعاد و شئونات سیاسی، اجتماعی، فرهنگی، نظامی، آموزشی وحتی بخش مطبوعاتی و رسانه ای جامعه  نیز از استبداد پدر و پسر پهلوی بی نصیب نماندند و به نوعی قربانی تمایلات اقتدارگرایانه قدرت سیاسی گردیدند...
  1398/5/15 19:26

  تسخیر رادیو توسط انقلابیون در سال 1357

  یک دفعه صدای تیک و تاک ساعت پخش شد و بعد صدایی که صدای آشنای آقای شیخ الله محلاتی بود گفت: توجه فرمایید، توجه فرمایید این صدای انقلاب اسلامی ایران است
  1396/1/27 10:30

  وقتی رادیو به اصلی ترین سرگرمی مردم ایران تبدیل شد

  با ورود رادیو در عصر پهلوی به کشور، سرگرمی جدیدی برای مردم به وجود آمد. علاقه شدید مردم به قصه گویی باعث شد که این هنر سنتی در برنامه های رادیویی هم جایی برای خود باز کند. چنان که برنامه هایی چون قصه شب، قصه آدینه و قصه گویی برای کودکان در برنامه های رادیویی با صدای افرادی چون: صبحی مهتدی و مولود عاطفی تا پایان دوران پهلوی هم چنان رواج دشت.
  1395/6/20 12:25

  رادیو نفتی تا به حال دیده بودید؟

  "رادیو نفتی" در سال ۱۳۲۵ ش که برق و باتری همه گیر نبود…، برخی خانواده های ایرانی از نفت برای روشن کردن رادیوهایشان استفاده می کردند!
  1394/9/28 08:52

  رادیو نفتی + عکس

  در سال ۱۳۲۵ خورشیدی که برق و باتری همه گیر نبود…، برخی خانواده های ایرانی از نفت برای روشن کردن رادیوهایشان استفاده می کردند!روش کار رادیو نفتی این گونه بود که نفت در مخرن یک چراغ نفتی ریخته می شد
  1394/9/17 18:04

  زمانی که برای داشتن رادیو مجوز لازم بود!

  رادیو در زمان رضاخان وسیله‌ای عمومی نبود و استفاده از آن نیازمند مصوبه‌ای از سوی دولت بود. بنابراین هیات وزیران 2 مهر 1313 استفاده از رادیو را تصویب، و مقراراتی وضع کرد که طبق آن برای نصب آنتن و استفاده از رادیو مجوز وزارت پست و تلگراف و تلفن لازم بود.
  1394/9/10 08:35

  گفت‌وگو با گوینده‌ای که جمله معروف قوام‌السلطنه را خواند

  در روزهای گذشته رضا سجادی خبرخوان بسیار قدیمی رادیو ایران، دارفانی را وداع گفت. او از نزدیک شاهد و حتی فعالِ بسیاری از رویدادهای سیاسی کشور بود که «بحران آذربایجان» و «قیام ۳۰ تیر ۱۳۳۱» در زمره آنها به شمار می‌رود.
  1394/9/7 22:17
18