مطالب مرتبط با واژه 'سردار'

  تلاش روزنامه‌نگاران در لغو حکومت نظامی

  جمعی از روزنامه نویس‌ها برای اینکه حکومت نظامی ‌طهران باید لغو شود، وجود مجلس و حکومت نظامی ‌با هم منافات دارد، به سفارت روس پناهنده شده بودند بعد از چندی از سفارت بیرون آمدند و موفقیت حاصل نکردند.
  1398/11/22 19:13

  عشقی، به میل دولت به قتل رسید

  میرزاده عشقی، شاعر معروف در دوره رضاشاه که به شاعر ضدحکومتی نیز مشهور بود، چند روز بعد از انتشار اولین شماره نشریه خود ترور شد. این ترور توسط عوامل رضاخان صورت گرفت و نشان از ناامنی مملکت و بسته بودن فضای سیاست داشت...
  1398/9/20 10:40

  عکس یادگاری داماد ناصرالدین شاه و اهل و عیالش

  امیرحسین سردار شجاع داماد ناصرالدین شاه به اتفاق جمعی از خادمین و چند تن از فرزندان خردسال خود
  1397/3/18 18:49

  روایتی از مجاهدات زنان تبریزی در راه میهن

  سردار من دخترم؛ نگذاری لباس از تن من درآورند!

  ماجرا به گوش ستارخان می رسد. ستار از سنگر به انجمن حقیقت میرود. زبان به نصحیت مجاهد زخمی می گشاید؛ پسرم تو نباید بمیری، ما به نیروی تو، به اراده آهنین تو نیز داریم؛ چرا راضی نمی شود زخمت را مداوا کنند؟ مجاهد به ستار اشاره میکند که گوشش را نزدیک دهان او ببرد. ستار خم می شود. مجاهد در او گوش او نجوا می کند؛ سردار من دخترم نگذاری لباس از تن من درآورند و رازم برملا شود. اجازه بدهید با خیال راحت بمیرم.
  1396/3/24 01:52

  درسی از ابومسلم خراسانی

  چون از او دور شد جوانک از استاد سلمانی پرسید او که بود که اینچنین گستاخانه با من سخن گفت . استاد خندید و گفت سالار ایرانیان ، ابومسلم خراسانی . جوان لرزید و گفت : آری حق با او بود من بیش از حد پر توقع هستم.
  1394/3/29 13:42

  سردارسلیمانی حامل پیام تاریخی رهبر انقلاب به سید حسن نصرالله

  روزنامه السفیر لبنان در شماره امروز خود متن پیام شفاهی از امام خامنه ای را منتشر کرد که در آغاز جنگ ۳۳ روزه از طریق سردار قاسم سلیمانی در اختیار سیدحسن نصرالله قرار گرفته است.
  1393/8/23 18:29

  سردار اموی که خسرالدنیا و الاخره شد

  عمربن سعد معروف به "ابن سعد" فرمانده سپاه عبیدالله بن زیاد در کربلا در سال 61 هجری قمری و جزو منفورترین چهره های تاریخ. در بدخوئی و شقاوت، زبانزد خاص و عام است.  1393/8/6 17:37

  وبلاگ تاریخ و تمدن ایران

  جنبش سردار ایران باستان

  خرم در زبان پارسی هر چیزی است که خوشی و شادی و لذت را برای انسان فراهم آورد. اینکه بهار و باغ و بوستان را خرم گوییم. واژه دین از دَینه اوستایی می‌باشد که به معنی وجدان انسان معروف است. خرم‌دین، و بصورت امروزیی‌اش دینِ خرم به معنای دینی است که در کنار انسان ساز بودنش مایه‌ی شادی و خوشی مردمان شود .
  1393/6/21 20:44
9