مطالب مرتبط با واژه 'ماموریت'

  خوش‌بینی هایزر به ارتش ایران

  فردوست در رابطه با سفر محرمانه هایزر و بی‌اطلاعی مقامات ایران از جمله شخص شاه نوشت «من از ورود هایزر اطلاع نداشتم و محمدرضا نیز اطلاعی نداشت من تنها بعدها بود که از طریق گارد شنیدم که بدره‌ای به محمدرضا اطلاع داده که هایزر 20 روز است که در تهران است. محمدرضا تلفنی از سولیوان سفیر امریکا گله می‌کند و فردای آن روز سولیوان و هایزر به اتفاق هم به دیدار محمدرضا می‌روند. .»
  1399/1/6 16:04

  حاجی بابا اصفهانی و تحقیر ملی ایرانیان

  کتاب حاجی بابا نوشته جیمز موریه-نمایندگان انگلستان در ایران- است. روی اینکه حاجی بابا چه کسی بوده، بحث است. یکی از کسانی که خارج رفته، حاجی بابا افشار است که طبیب است و خوش نام هم نیست.
  1397/3/27 01:15

  ماموریت نورمن در ایران

  مأموریت نورمن و سیاست نوین

  نیمه‌هاى خرداد ١٢٩٨ کاکس از ایران رفت تا دولتى را در بین‌النهرین به وجود آورد و به جاى وى هرمن کامرون نورمن را به عنوان وزیرمختار به ایران فرستادند. روز ٢٣ خرداد آن سال کاکس خاک ایران را ترک کرد تا مأموریت اصلى گروهى از محافل حاکمه بریتانیا در ایران را، نورمن انجام دهد. وى در اردیبهشت ١٢٩٩ مصادف با مه ١٩٢٠ به تهران آمد و تا مهر ١٣٠٠ یا اکتبر ١٩٢١ وزیرمختار انگلستان در تهران بود.
  1395/8/5 13:08

  مأموریت براوین در تهران

  براوین روز شنبه ١٢ ربیع‌الثانى ١٣٣٦ مطابق با ٢٦ ژانویه ١٩١٨ وارد تهران شد و به گراند هتل رفت. او اندکى بعد از ورود به تهران، اطلاعیه‌اى به این شرح صادر کرد:
  این بنده چند روز است وارد تهران شده و تا اندازه‌اى دید و بازدید خود را انجام داده‌ام. اینک به موجب این ورقه اعلام مى‌نماید که من حاضرم براى الغاء معاهدات نامشروع که به زور سرنیزه دولت سرنگون شده تسارى [تزارى] از دولت ضعیف و نجیب ایران گرفته شده است، با هیأت دولت ایران داخل در مذاکره شوم و من حاضرم بعد از فسخ امتیازات، یک معاهده با شرفانه با دولتین علّیه و دولت جوان متبوع خودم امضا و برقرار نمایم. این بیانیه در صفحه اول روزنامۀ ستارۀ ایران هم چاپ شد. از آن سوى نیروهاى روسى مقیم ایران بلافاصله بعد از انقلاب فراخوانده شدند.
  1395/7/1 17:37

  اسرار ماموریت یک نظامیِ امریکایی به ایران

  هایزر در مدت اقامت سی و چند روزه خود در ایران تنها یک بار با شاه ملاقات کرد و در این جلسه، روز و ساعت خروج محمدرضا پهلوی از ایران تعیین شد.
  1393/11/30 17:04

  ماموریت ویژه « هایزر»

  در روزنامه های عصر روز 16 دی 1357 اعلام شده بود که معاون فرماندهی سازمان اتلانتیک شمالی (ناتو) بدنبال تشکیل کنفرانس سران در «گوادلوپ» و در ساعات اولیه کنفرانس با ماموریت ویژه ای از طرف دولت آمریکا به تهران اعزام شده است.
  1393/11/12 17:56

  ماموریت ژنرال آمریکایی در ایران

  آخرین مرحله ماموریت ژنرال آمریکایی هایزر در صورت شکست بختیار و نا امیدی آمریکا از کنار آمدن با انقلابیون ایران ترتیب یک کودتای نظامی برای منافع آمریکا در ایران بود اما وقتی به فکر آن افتادند که کار از کار گذشته بود.
  1393/10/14 16:05
7