کشکول

  رئیس جمهور شکارچی

  "تئودور روزولت"بیست و ششمین رئیس جمهور امریکا اولین رئیس جمهور و شاید تنها شکارچی بود که توانست جایزه صلح نوبل را از آن خود کند.تئودور روزولت سیاستمدار جمهوری خواه امریکا در سال 1884 و پس از آنکه همسرش "آلیس روزولت" و مادرش هر دو در یک روز بر اثر بیماری و کهولت از دنیا رفتند به دلیل شوک ناشی از این اتفاق برای مدتی سیاست را کنار گذاشت.
  1393/8/21 13:39

  جشن استقلال "پاناما" از "کلمبیا" و بالا بردن پرچم این کشور در سرزمین جدید

  سوم نوامبر سال 1903 پاناما که قبلا بخشی از کشور کلمبیا بود اعلام استقلال کرد و کشتی های نظامی ایالات متحده که به دستور تئودور روزولت رئیس جمهوری وقت این کشور به آبهای پاناما فرستاده شده بودند مانع از مداخله ارتش کلمبیا برای جلوگیری از تجزیه این کشور شدند.در کتب تاریع عمومی آمده است که دولت وقت آمریکا قبلا پاره ای از اصحاب نفوذ را در پاناما ترغیب به اعلام استقلال کرده بود؛ زیرا دولت کلمبیا به آمریکا اجازه نداده بود که طرح خود برای ایجاد آبراهی میان دو اقیانوس اطلس و آرام را در منطقه پاناما اجرا کند و کنترل کشتیرانی را در این آبراه تا مدتهابه دست گیرد.
  1393/8/21 14:08

  چرا "شیر آب" ؟

  در سال های دور ایران؛تنها دو شهر بیرجند و تبریز آب لوله کشی داشتند که آن صنعت را از روسیه به امانت برده بودند. و در کلان شهری مثل تهران مردم از آب چاه که تمیز و سالم نبود استفاده می کردند.در شهر تهران تنها سه قنات وجود داشت که آن هم متعلق به سه سرمایه دار تهرانی بود. یکی از این قنات ها که به سرچشمه معروف بود (و هست ) متعلق به سرمایه داری بود که بچه دار نمیشد.او نذر کرد اگر بچه دار شود؛ برای تهرانیان آب لوله کشی فراهم کند.
  1393/9/3 21:32

  پیشینه ای از "جهیزیه" در اقوام گذشته

  شاید زمانی خرید و فروش و معامله در ازدواج رایج بوده، اما زمان اون رسیده که این رفتار بدوی رو مورد بازنگری قرار بدیم:در بعضی از کشورها، دختر را در میدانهای عمومی نمایش می‌دادند تا مگر از میان مردان کسی خواستار و خریدار او شود؛مردم سومالی چنین عادت دارند که دختر را بیارایند و او را، سواره یا پیاده، در میان بوهای خوش‌عطر و عود حرکت دهند تا دامادهای داوطلب تحریک شوند و بهای بیشتری بپردازند.ا
  1393/9/3 21:19

  کشیشی که رنسانس او را نخواهد بخشید ...

  جیرولامو ساونارولا (۱۴۵۲-۱۴۹۸) کشیش ایتالیایی و رهبر فلورانس در سال‌های ۱۴۹۴ تا ۱۴۹۸ بود. وی یکی از مخالفین سرسخت رنسانس در تاریخ است.وی در آغاز یک واعظ ساده بود و برای وعظ و خطابه به دهات و شهرها سفر می‌کرد و مردم را به راه خدا دعوت می‌نمود. ریاضت می‌کشید. روزه می‌گرفت. و در سفرهای مداومش روی زمین یا در انبارهای علوفه می‌خوابید.
  1393/7/29 13:01

  نمایی از اولین مسلسل ها

  نخستین کسی که مسلسل را ساخت باسم (ماکزیم) بود . ماکزیم دریافته بود که سلاح او تا شلیک پانزده فشنگ قابل استفاده است و بعد از آن طوری گرم می‌شود که نمی‌توان با آن تیراندازی کرد. آزمایشهای متعدد باونشان داد که لولۀ سلاح او بیش از جاهای دیگر گرم می‌شود و اگر بتوان مسلسل را طوری ساخت که لوله آن تعویض گردد اشکال ناشی از گرم شدن سلاح رفع خواهد شد و پس از هر پانزده یا بیست تیر، لوله را عوض می‌کنند و یک لوله سر جای لوله گرم را می‌گیرد و تیراندازی ادامه می‌یابد. مسلسل اختراعی ماکزیم خیلی دیر، بایران آمد و اولی مرتبه قزاق خانه قدیم ایران مسلسل را از روسیه وارد کرد و در ایران باسم (ماکزیم) یا شصت تیر معروف شد.
  1393/3/31 17:04

  شوﺥ ﻃبعی بی‌نظیر ﻳﮏ شهید ﺍﻳﺮﺍنی ﺗﺎ ﻟﺤﻈﻪ ﺁﺧﺮ...

  ﻣﺼﺎﺣﺒﻪﮔﺮ:ﺗﺮﮐﺶ ﺧﻤﭙﺎﺭﻩ سینه‌اش ﺭُﻭ ﭼﺎﮎ ﺩﺍﺩﻩ ﺑﻮﺩﺭﻭی ﺯﻣﻴﻦ ﺍﻓﺘﺎﺩ ﻭ ﺯﻣﺰﻣﻪ می‌کرﺩ.ﺩﻭﺭﺑﻴﻦ ﺭُﻭ ﺑﺮﺩﺍﺷﺘﻢ ﻭ ﺭﻓﺘﻢ ﺑﺎﻻی ﺳﺮﺵﺩﺍﺷﺖ آﺧﺮﻳﻦ ﻧﻔﺴﺎﺷﻮ می‌زﺩ.

  ﺍﺯﺵ ﭘﺮﺳﻴﺪﻡ ﺍﻳﻦ ﻟﺤﻈﺎﺕ آﺧﺮ ﭼﻪ ﺣﺮفی ﺑﺮﺍی ﻣﺮﺩﻡ ﺩﺍﺭی
  1393/8/4 22:03

  روایتی از فئودالیسم ژاپنی

  در دوره ادو (سال ۱۶۰۳ تا ۱۸۶۸ میلادی) تلاش استبداد نظامی توکوگاوا برای حفظ سامانه فرسوده سیاسی این کشور با شکست مواجه شد و با ورود کشتی‌های جنگی امریکا به فرماندهی ناخدا متیو پری به خلیج توکیو در سال ۱۸۵۳ میلادی، عصر فئودالی ژاپن به پایان رسید.
  1393/7/10 22:35

  قدیمی ترین چرخ و فلک دنیا+عکس

  محققین اختراع چرخ و فلک را به عثمانی،جایی در بالکان امروزی و در قرن 16 و 17 می دانند، چراکه اولین بار از این وسیله تفریح و سرگرمی در سفرنامه اروپاییان می دانند
  1393/3/3 20:27

  اجداد آمریکایی ها به روایت تصویر

  عکس متعلق به حمله سفیدپوستان به سرخپوستان امریکایی برای گرفتن 2.000.000 هکتار زمین های آنان در اوکلاهاما 1899 است
  1393/3/14 13:47

  نمایی دلخراش از سمبل جنگ اول خلیج فارس+عکس

  عکس سرباز عراقی زغال ‌شده، سمبل جنگ اول خلیج فارس است. با اینکه این تصویر را در امریکا هیچکس حاضرنشد، منتشرش کند؛ بااین حال سمبل جنگ اول خلیج فارس شد.
  1393/7/13 10:47
896