کشکول

  تصویری از پادشاه ریش و سبیل

  این پادشاه عجیب رکورد دار بلند کردن ریش و سبیل در جهان بود به طوری که در مقطعی اندازه ریش وی به بیش از 6 متر رسید
  1393/3/30 19:26

  اولین زنی که در ایران کدخدا شد+عکس

  شهریور ۱۳۴۲برای اولین بار در ایران زنی از طرف وزارت کشور به عنوان کدخدا تعیین شد. وی خانم گلنار یبلوئی نام دارد و ۳۵ ساله است که به سمت کدخدای دهکدۀ «خمسلو» از قراء فریدن اصفهان منصوب شده است. حکم کدخدایی گلنار از طرف آقای شریعتی اهری فرماندار فریدن صادر گردید و طبق این حکم نامبرده از روز ۴۲.۶.۵ با سمت کدخدایی در این قریه مشغول به کار شده است.
  1393/5/13 19:18

  اخراج از کشور به خاطر عدم ثبت نام در حزب+تصویر

  شاه می خواست برای از میان بردن گروه های مخالفش دست به تاسیس حزبی به نام رستاخیز بزند و همه کشور را عضو آن کند تا در سایه نظام تک حزبی هم به ادعای دموکراسی خودش پایبند باشد و هم رسما تمامیت حاکمیت را در اختیار بگیرد . پس از اعلام سراسری ثبت نام در حزب رستاخیز ، عده ای از کمونیست ها که تمایل به حضور در این حزب نداشتند و جرات مبارزه را نیز در خود احساس نمی کردند با مراجعه به اداره گذرنامه ، گذرنامه گرفته و از کشور خارج شدند بیشتر آنها به شوروی پناهنده شدند .
  1393/4/4 17:22

  برهنگی برای بخشیده شدن ...

  او در دادگاهی به جرم ارتکابِ یک جرم عمومی محاکمه شد. وکیل او تلاش زیادی برای تبرئه کردن او کرد اما به نتیجه ای نرسید. وکیلش، وقتی که دید فرین دارد محکوم می شود، به عنوان آخرین دست آویز لباس او را جلوی قضات در آورد؛ شاید دیدن زیباییش بتواند دل قضات را به رحم آورد.
  1393/5/25 12:21
933