کشکول

  گاومیش خوران سربازان آمریکائی+عکس

  در 1870 ارتش آمریکا در در مواجهه با مردمان بومی آمریکایی که به سرخپوست ها معروف بودند به خاطر کمبود مواد غذایی در حال فروپاشی و شکست بود . در خود ارتش برای تامین غذای سربازان جایزه ای تعیین شد که هر کس سر یک گاومیش را بیاورد به ازایش سکه ای دریافت خواهد کرد . اینگونه بود که سربازان هزاران گاومیش را قتل و عام کردند تا غذای حمله کنندگان به سرخ پوست ها تامین شود
  1393/3/14 15:05

  گنج عظیم ویلنا +عکس

  گنجینه "ویلنا "که مربوط به فرهنگ آرگاری می باشد و در سال 1963 کشف گردید ؛ یکی از بزرگترین اندوخته‌های باستانی طلا مربوط به عصر برنز در اروپا و مهمترین گنجینه طلایی کشور اسپانیا می باشد.این گنج باشکوه که از 59 قطعه ظروف و زیور آلات از جنس های طلا، نقره، کهربا و آهن ؛در مجموع به وزن 10 کیلوگرم تشکیل شده است ،توسط باستانشناسی به نام "خوزه ماریا گارسیا سولر" در نزدیکی "آلیکانته، اسپانیا" کشف گردید.
  1393/5/29 12:24

  مرگ در بزرگراه کویتی + عکس

  این نیروها در حال عقب نشینی و فرار از کویت بودند که مورد حمله نیروهای ائتلاف قرار گرفتند. در طول این حمله حدود 1400 ماشین نظامی عراقی نابود شد. تلفات این حمله بین 10.000 نفر براورد شده است و هنوز تعداد آنها مبهم مانده، چراکه در ابتدای این حمله نیروهای عراقی ادوات نظامی را رها کرده و بصورت پیاده به سرعت خود را درون رودخانه و تالاب های نزدیک جاده انداختند.در طول جنگ چندین حمله مشابه دیگر در دیگر مسیرها اتفاق افتاد که از جمله آنها می توان به بزرگراه 8 اشاره کرد.
  1393/5/29 12:14

  شاه در حال خواندن روزنامه کیهان/ عکس

  در تصویر زیر یک عکس تبلیغاتی از شاه را می بیند. در این عکس تیترهای روزنامه کیهان در زمان پهلوی بسیار قابل توجه است. مجانی شدن تحصیلات در ایران و کمک میلیاردی ایران به کشورهای کم رشد تیترهای مثبت و البته بلند پروازانه آن روزهای این روزنامه است که در دستان محمدرضا پهلوی جلوه دیگری دارند. اقتصاددانان اقتصاد دوران پهلوی را اقتصاد پوشالی می خوانند و تیتر کمک ایران به کشورهای دیگر به خوبی نشان می دهد که اقتصاددانان چرا این اقتصاد را اقتصادی بدلی و پوشالی می خوانند.
  1393/5/31 23:21

  ماشین آخرین مدلی که ماشین شهرداری شد

  "نواب بهاوارپور" حاکم ایالت پنجاب پاکستان( این ایالت در آن زمان جزو هند بود ) که مانند شاهی حکومت و ثروت بسیاری در پنجاب داشت در سفری به لندن از نمایشگاه اتوموبیل "رولز رویس" دیدن نمود.او که بطور ناشناس وارد این نمایشگاه شده بود، با برخورد بد کارکنان که گمان می کردند او یک هندی فقیر است روبرو و به بیرون نمایشگاه هدایت شد.
  1393/5/25 13:24

  کودکی که با میمون ها زندگی می کرد + عکس

  وقتی او را گرفتند و تمیزش کردند، معلوم شد تمام تنش پر از شکاف و خراش است و زانوهایش به دلیل چهار دست و پا راه رفتن، زخمی است.هویت جان سبولینا در همین زمان مشخص شد. میلی، جان را به «پل و مولی واسوا»، مدیران یک مؤسسه‌ی خیریه، سپرد.جان در ابتدا نمی‌توانست حرف بزند یا گریه کند اما بعدها یاد گرفت صحبت کند.
  1393/5/28 18:20

  ماجرای نامه های جنگ جهانی اول

  جنگ جهانی اول به لحاظ فراوانی نامه‌هایی که میان جبهه و پشت جبهه رد و بدل شد از همه جنگ‌های قبل از آن متمایز است.در انگلستان در طول جنگ جهانی اول تا هفته ای 12 میلیون نامه از طریق پست بین سربازان توزیع می شد.نامه‌های جنگ جهانی اول کمتر سانسور شده‌اند. در همین رابطه است که دولت رایش آلمان فوراً تدارکات عملی وسیعی برای نقل و انتقال پست را به اجرا می‌گذاشت.
  1393/5/28 18:01

  پراساد، 29سپتامبر 1902

  لرد فیل سوار+عکس

  او از سیاستمداران و رجال معروف بیست و پنج سال اول قرن بیستم در بریتانیا و ایران‌شناس بود و دوبار به ایران سفر کرد.مشهورترین کتاب وی "ایران و مساله ایران" است که بعد از سفر اولش که در غالب یک خبرنگار انجام شد به رشته تحریر دراورد.
  1393/5/25 13:08

  تصویری از پادشاه ریش و سبیل

  این پادشاه عجیب رکورد دار بلند کردن ریش و سبیل در جهان بود به طوری که در مقطعی اندازه ریش وی به بیش از 6 متر رسید
  1393/3/30 19:26

  اولین زنی که در ایران کدخدا شد+عکس

  شهریور ۱۳۴۲برای اولین بار در ایران زنی از طرف وزارت کشور به عنوان کدخدا تعیین شد. وی خانم گلنار یبلوئی نام دارد و ۳۵ ساله است که به سمت کدخدای دهکدۀ «خمسلو» از قراء فریدن اصفهان منصوب شده است. حکم کدخدایی گلنار از طرف آقای شریعتی اهری فرماندار فریدن صادر گردید و طبق این حکم نامبرده از روز ۴۲.۶.۵ با سمت کدخدایی در این قریه مشغول به کار شده است.
  1393/5/13 19:18

  اخراج از کشور به خاطر عدم ثبت نام در حزب+تصویر

  شاه می خواست برای از میان بردن گروه های مخالفش دست به تاسیس حزبی به نام رستاخیز بزند و همه کشور را عضو آن کند تا در سایه نظام تک حزبی هم به ادعای دموکراسی خودش پایبند باشد و هم رسما تمامیت حاکمیت را در اختیار بگیرد . پس از اعلام سراسری ثبت نام در حزب رستاخیز ، عده ای از کمونیست ها که تمایل به حضور در این حزب نداشتند و جرات مبارزه را نیز در خود احساس نمی کردند با مراجعه به اداره گذرنامه ، گذرنامه گرفته و از کشور خارج شدند بیشتر آنها به شوروی پناهنده شدند .
  1393/4/4 17:22
951