کشکول

  جایگاه «قلب» در بهشتی یا جهنمی شدن مصریان باستان

  مومیایی سازان در قدیم دریافته بودند که اندام های درونی بدن زودتر فاسد می شود به همین دلیل قبل از شروع به مومیایی کردن ، احجام شکم یعنی شش، کبد، روده ، معده و قلب را خارج می کردند.
  1396/4/4 20:34

  بنای تاریخی «مسجد نوری»؛ نماد فراز و فرود گرو تروریستی «داعش»+تصاویر

  ابوبکر البغدادی رهبر گروه تروریستی داعش در سال 2014 در این مسجد اعلام خلافت کرد. پس از چند سال با اقدامات موفق نیروهای عراقی داعش مجبور شد در اقدامی غیرانسانی این مسجد معروف که از بناهای تاریخی شهر موصل به حساب می آید را منفجر کند. اقدامی که به عقیده بسیاری از ناظرین باید آن را پایان این گروه تروریستی به شمار آورد. گلدسته کج این مسجد از نکات قابل توجه آن در طول تاریخ بوده است که برای هر بیننده ای جذابیت خاص خود را داشته است.
  1396/4/2 13:39

  کلوپ ایران؛ محفلی برای شبه مدرنیسم ایرانی

  یکی از اقدامات به اصطلاح متجددانه تیمورتاش در سالهای اول به قدرت رسیدن، تاسیس کلوپ ایران بود که جمع نسبتاً زیادی از اروپا رفته ها یا کسانی که که همسر خارجی داشتند و همچنین مقامات عالی رتبه وزارت امورخارجه و اعضای سفارتخانه های مقیم تهران عضو آن بودند.
  1396/3/29 15:36

  پیشینه روزه گرفتن در تاریخ

  روزه در اسلام عملی است که انسان از اذان صبح تا اذان مغرب از چیزهایی که روزه را باطل می کند خودداری نماید. روزه از آداب مذهبی است که برای معتقدین به عنوان وسیله ای برای تقرب به خداوند، آمادگی برای مراسم مذهبی، پالایش بدن در راستای درک امور معنوی، کفّاره تخطی از مقررات مذهبی، و عزاداری برای انسان های درگذشته کاربرد دارد.
  1396/3/25 16:28

  روایتی از مجاهدات زنان تبریزی در راه میهن

  سردار من دخترم؛ نگذاری لباس از تن من درآورند!

  ماجرا به گوش ستارخان می رسد. ستار از سنگر به انجمن حقیقت میرود. زبان به نصحیت مجاهد زخمی می گشاید؛ پسرم تو نباید بمیری، ما به نیروی تو، به اراده آهنین تو نیز داریم؛ چرا راضی نمی شود زخمت را مداوا کنند؟ مجاهد به ستار اشاره میکند که گوشش را نزدیک دهان او ببرد. ستار خم می شود. مجاهد در او گوش او نجوا می کند؛ سردار من دخترم نگذاری لباس از تن من درآورند و رازم برملا شود. اجازه بدهید با خیال راحت بمیرم.
  1396/3/24 01:52

  توصیف جالب آیت الله مدرس از علی اکبر داور

  دیر آمده، زود می خواهد برود!

  علی اکبر داور وزیر مالیه رضاخان از جمله کسانی بود که در کنار افرادی نظیر تیمورتاش نقش بسزایی در به قدرت رسیدن رضاخان داشتند و کمکهای موثری در در عملیاتی نمودن پروژه مدرنیزاسیون رضاخانی داشتند. شهید مدرس در خصوص شخصیت علی اکبر داور می گوید:
  1396/3/22 12:03

  پاداش عجیب نادر شاه به کسی که جانش را نجات داد...

  نادر شاه افشار در سفری در معرض خطر قرار گرفت، یکی از صاحب منصبان، خود را سپر بلای شاه کرد و جانش را نجات داد. پس از آن شاه وی را به حضورش خواند و از او پرسید: چرا خود را در پیش من جای دادی؟
  1396/3/19 15:42

  بیلبوردی در اتوبانهای آمریکا برای مقابله با امام خمینی+عکس

  این بیلبورد مربوط به دهه 1980 میلادی است. برای مبارزه با این مرد با سرعت پایین برانید. (با هدف مصرف کمتر سوخت و کاهش واردات نفت کشور)
  1396/3/14 18:26

  هدیه ای که هیتلر به رضا شاه داد+عکس

  دیلماج سفارت گفت: ” آقای هیتلرمی گویند متاسفانه پیشوای آلمان مثل شاه ایران ثروتمند نیست و نمی تواند متقابلا هدیه گرانقیمت به ما بدهد و از این بابت معذرت می‌خواهند!
  1396/3/12 15:19

  شکست عشقی ملیجک دربار

  دوران قاجار هم داستان رومئو و ژولیت و عشق های سوزناک کم نداشته . نقل است که عزیز السلطان یا همان ملیجک که به راحتی صندلی از زیر پای شاه می کشید و به جای تنبیه صدای قهقه شاه را بلند می کرد دو بار شکست عشقی خورده .
  1396/3/10 11:58
711