عکس

  کلیسای جلفا در محله جلفای اصفهان، در دوره قاجاریه

  کلیسای وانک یا آمنا پرکیج نام کلیسایی است در محله جلفای اصفهان. این کلیسا از کلیساهای تاریخی ارمنیان اصفهان می‌باشد و در زمان شاه عباس دوم ساخته شده‌است. وانک در زبان ارمنی به معنی کلیسای جامع است
  1396/5/26 01:00

  اولین مصاحبه مطبوعاتی محمدرضا پهلوی پس از پیروزی کودتای 28 مرداد

  محمدرضا شاه پس از استقبال در فرودگاه و مسیرهای تعیین شده تا کاخ سعدآباد در همان جا پذیرای خبرنگاران و عکاسان مختلف شد؛ او در حالیکه با ژست پیروزمندانه سیگار می‌کشد در مقابل دوربین عکاسان قرار گرفت و به سوالات خبرنگاران پاسخ می‌داد.
  1396/5/25 01:00

  اولین کنسرت موسیقی با حضور یک زن نوازنده پس از کشف حجاب +عکس

  کشف حجاب در ایران پدیده‌ای ناشی از آشنایی با غرب و تجدد‌خواهی افرادی است که افکار و زندگی غربی را تجربه کرده‌ بودند. در حالی که نخستین نشانه‌های کشف حجاب را می‌توان در دربار ناصر‌الدین شاه قاجار و سپس در محافل روشنفکری مشاهده نمود، رسمیت یافتن آن به دوره دیکتاتوری رضا شاه پهلوی باز می‌گردد.
  1396/5/23 00:30

  ادای احترام شاه ایران به اشغالگران /تصویر

  محمدرضا پهلوی سلطنت خود را مدیون نیروهای متفقین می دانست و لذا بعد از رسیدن به سلطنت نهایت همکاری را با سران متفقین در ایران داشت. در این تصویر محمدرضا پهلوی سوار بر اتومبیل به همراه یک ژنرال آمریکایی در حال سان دیدن از نیروهای متفقین در ایران مشاهده می شود.
  1396/5/18 03:58

  تصویری از قاضی اختصاصی ایران در پرونده نفتی

  در جریان مناقشه نفتی ایران و انگلیسی، در سال 1331 دکتر کریم سنجابی به عنوان قاضی اختصاصی ایران در پرونده ملی شدن صنعت نفت در دادگاه لاهه معرفی شد. در تصویر ذیل کریم سنجابی در جریان بازگشت از هلند و یکی از جلسات رسیدگی به موضوع ملی شدن نفت ایران مشاهده می شود.
  1396/5/16 00:54

  چند تن از زنان و خدمه دربار ناصرالدین شاه قاجار

  ناصرالدین ‌شاه قاجار معروف به «سلطان صاحبقران» و بعد «شاه شهید»، چهارمین شاه از دودمان قاجار ایران بود. وی طولانی‌ترین مدت شاهی را در میان دودمان قاجار دارا است.
  1396/5/13 20:41

  چه کسی بر مزار سربازان ایران ادای احترام می کند؟

  سلام اجباری نظامیان ایرانی به «سربازان گمنام» ارتش متفقین

  در این تصویر برخی از مقامات نظامی ایران به دعوت کشورهای متفقین بعد از جنگ جهانی دوم به هنگام اهدای دسته گل بر قبر سرباز گمنام در فرانسه مشاهده می شوند. حال سوال این است که چه کسی بر سر مزار سربازانی که در جریان اشغال ایران توسط قوای متفقین جان خود را از دست داده بودند، ادای احترام می کند؟
  1396/5/12 02:07

  «ایویت لابروس» همسر فرانسوی الاصل رئیس پیشین فرقه اسماعیلیه در ایران

  آقاخان رهبر وقت شیعیان اسماعیلیه در سال 1327 ش از ایران تقاضای تابعیت کرد، محمد رضا شاه پهلوی با این تابعیت موافقت کرده و به او لقب حضرت (والا) داد و پس از او نوه اش پرنس کریم خان متولد1315 ش، در سن 21 سالگی حسب وصیت جدش به امامت رسید و اکنون پیشوای فرقه اسماعیلیه آقاخانیه است . . .
  1396/5/10 01:04

  تصویری از پزشک آلمانی دربار ناصر الدین شاه قاجار

  تصویری تاریخی از دکتر [هوتوم] شیندلر پزشک آلمانی دربار ناصر الدین شاه قاجار
  1396/5/7 21:02

  ضیافت دربار پهلوی به افتخار ریچارد فرای!

  در این تصویر مهمانی شام شجاع الدین شفا (معاون فرهنگی وزارت دربار) بمناسبت سفر پروفسور ریچارد فرای (ایران شناس آمریکایی ) در هتل هیلتون با حضور چند تن از مقامات علمی و فرهنگی کشور مشاهده می شود. ریچارد فرای شرق‌شناس مشهور آمریکایی، 70 سال از 94 سال عمرش را صرف ایران‌شناسی و شرق‌شناسی با تمرکز بر فلات ایران کرد. تاریخ ایران را در دانشگاه هاروارد تدریس می‌کرد و صدرالدین (کریم) آقاخان نیز از دست‌پرورده‌های فرای است.
  1396/5/5 13:31
771