مطالب مرتبط با واژه 'امام خميني'

  تاکید امام بر اهمیت توجه به کتابهای درسی تاریخ

  روز چهارم اسفند 1367 امام خمینی(ره) در نامه ای به حجت الاسلام سیدعلی خامنه ای رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار نظارت ایشان بر تدوین کتابهای تاریخ مدارس و دانشگاهها و جلوگیری از تحریف تاریخ در کتب درسی شدند.
  1394/12/4 21:58

  صفهای طویل مردم برای ملاقات امام (ره)

  در سند ذیل ،ساواک از برپایی تظاهرات مردم تهران در حمایت از گروههای انقلابی خبر می دهد و همچنین از ذوق زاید الوصف مردم جهت دیدار امام خمینی و تشکیل صفهای طولانی مردم جهت ملاقات امام بسیار وحشت زده می باشد.
  1394/11/20 21:58

  تقدیر از عامل بازداشت امام خمینی/سند

  به موجب سند زیر، عامل بازداشت امام خمینی در آبان 1343 مورد تشویق ساواک قرار گرفته است.
  1394/9/8 18:14

  روایت هجرت امام خمینی

  از 14 مهر 1357 که امام خمینی(ره) با ورود به پاریس مرحله تازه‌ای از هجرت 14 ساله خود را آغاز کرد، دائماً تحت فشار ساواک بوده و تیمسار مقدم آخرین رئیس ساواک نهایت کوشش خود را برای محدود کردن امام در فرانسه به کاربست. این کوشش از طریق فشار ساواک بر سازمان اطلاعاتی فرانسه صورت گرفت.
  1394/7/18 17:04

  چرا امام آتش بس را پذیرفت؟

  روز 7 مهر 1385 مجمع تشخیص مصلحت نظام، نامه محرمانه امام خمینی به مسئولان کشور در مورد علت اقدام ایشان در پذیرش آتش بس در جنگ تحمیلی را منتشر کرد.
  1394/7/9 16:22

  امام خمینی (ره) خطاب به مامور ساواک

  من برای دفاع از وطنم تبعید شدم

  گزارش زیر توسط مأمور اعزامی ساواک که همراه امام خمینی عازم ترکیه شده، به ساواک تهران مخابره شده است.
  1394/4/2 10:41

  با آقای صیاد طبق مقررات برخورد کنید ...

  صیاد شیرازی درخاطره ای خود نقل می کند: نامه ای به من ابلاغ شد تا قرار گاه را به هم بزنم و بعنوان مشاور فرمانده لشکر کردستان در امرعملیات نامنظم کار کنم؛ یعنی مسئولیت من از فرماندهی منطقه کرمانشاه و کردستان محدود به کرمانشاه شد. حالا می بایست یک دفعه تشکیلات را برهم می زدیم در حالی که کار تمام نشده بود، چون کار را غیر معقول می دیدم؛ غفلت کردم و نامه ای تهیه کردم و در آن جملاتی نوشتم که از نظر نظامی حالت طغیان و سرپیچی و تمرد را داشت.
  1394/3/29 18:54

  من خودم باطل السحر هستم

  حجت الاسلام ناطق نوری در خاطره ای در باره درخواست فرزند یکی از علما از امام نقل می کند: در جریان ملاقات هایی که با امام می شد شخصی به نام آقای شاهرودی ، پسر امام جماعت مسجد عباسی که چهره مقدس و مذهبی داشت خیلی نگران و مضطرب به دنبال من می گشت و به همه می گفت که آقای ناطق کجاست؟
  1394/3/29 18:48

  بازخوانی رفتار امام در رهبری جامعه

  از آنجا که همیشه قدرت ومسئول ممکلتی بودن در ادبیات اخلاقی و عرفانی و سیاسی به اسبی سرکش تعبیر شده است در طول تاریخ علمای اخلاق و عالمان دین و سیاست در وصف نحوه تعاملات شخص اول مملکت و سایرین و همچنین منش او کتاب ها نوشته اند . از سیر الملوک ها تا آداب حکومت و ... توسط افراد مختلفی نگاشته شده است . یکی از مهم ترین متن هایی که حتما آیندگان ما از آن به عنوان الگوهای یک ارتباط سالم میان رهبر و مردم استفاده خواهند کرد متن خاطراتی است که میان امام و مسئولان مملکت در نحوه برخود و تعامل با آنان تا حکومت داری ایشان گذشته است . با هم تنی چند از این خاطرات را مرور می کنیم .
  1394/3/29 18:37

  زندگی نامه امام به قلم خود امام

  در خمین در مکتبخانه مرحوم ملّا ابو القاسم تحصیل شروع و نزد مرحوم آقا شیخ جعفر و مرحوم میرزا محمد (افتخار العلماء) درسهاى ابتدایى، سپس در خلال آن نزد مرحوم حاج میرزا محمد مهدى (دایى) مقدمات شروع و نزد مرحوم آقاى نجفى خمینى منطق شروع و نزد حضرت عالى «۱» ظاهراً «سیوطى» «۲» و «شرح باب حادى عشر» «۳» و منطق و مسلماً در «مُطَوّل» «۴» مقدارى.
  1394/3/29 18:14
29