سند

  وقتی آمریکایی ها بچه های خود را با پست جا به جا می کردند!+تصویر تاریخی

  شاید برای شما هم سخت باشد که باور کنید یک قرن پیش در آمریکا ارسال کودکان با پست رایج شده بود
  1393/3/3 20:23

  حکایتی از تاریخ

  من مقصر نیستم فریب خوردم ...

  محمد علی سفری در کتاب قلم و سیاست می نویسد : آخرین باری که فروغی در زمان رضا شاه نخست وزیر شد و رضا شاه از رفتنش از ایران توسط انگلیسی ها مطمئن شده بود دختر فروغی که همسرش توسط رضا شاه به زندان افتاده بود پیش پدر آمد و با خوشحالی گفت هم اکنون همسرم از زندان آزاد میشود . او از پدر خواست که نسبت به آزادی شوهرش علی اکبر خان اسدی و سایر برادران که در زندان بیرجند در شرایط نامساعد به سر می بردند اقدام کند . فروغی گفت : نظیر داماد من عده ی زیادی در زندان هستند باید برای همه آنها فکری کرد
  1393/3/3 20:01

  بدا به حال روس!

  شاه تا این وقت روی تخت نشسته پشت خود را به دو عدد متکای مروارید دوز داده بود. در این موقع دریای غضب ملوکانه به جوش آمد و روی دوکنده زانو بلند شد شمشیر خود را که به کمر بسته بود به قدر یک وجبی از غلاف بیرون کشید و این دو شعر را که البته زاده افکار خودش بود به طور حماسه با صدای بلند خواند
  1393/2/26 23:57

  نقاشی خوبی ها

  سرانجام یکی از نقاشان گفت که می‌تواند این کار را انجام دهد و یک تصویر کلاسیک از پادشاه نقاشی کرد. نقاشی او فوق‌العاده بود و همه را غافلگیر کرد. او شاه را در حالتی نقاشی کرد که یک شکار را مورد هدف قرار داده بود؛ نشانه‌گیری با یک چشم بسته و یک پای خم شده.
  1393/2/26 23:48

  اصالت ذاتی بهتر است یا تربیت خانوادگی ؟

  شیخ در عین اینکه هاج و واج مانده بود گفت من فقط به یک شرط حرف شما را می پذیرم و آن اینکه فردا هم گربه ها مثل امروز چنین کنند!! شاه که از حرف شیخ سخت تعجب کرده بود، گفت: این چه حرفیست؟ فردا مثل امروز وامروز هم مثل دیروز!!! کار آنها اکتسابی است که با تربیت و ممارست وتمرین زیاد انجام می شود.
  1393/2/26 23:41

  ناصرالدین شاه و امپراتور آلمان!

  لباسش وصله می‌خورده است، سالی چهار کرور عایدی شخصی داشت و همینقدر سویل( حقوق ). ... کارخانه‌ها دستور داشتند برای اولین سال هزار هزار چرخ خیاطی، خراطی، افزار نجاری، آهنگری و حرف دیگر تدارک کنند. در عرض سال هر کس به امپراتور عریضة تقاضا می‌داد بفراخور حال او افزار کار و سرمایه باو داده می‌شد.
  1393/2/26 23:36
579