تصاویری خاطره انگیز از انتخابات ریاست جمهوری در ایران

تصاویری خاطره انگیز از انتخابات ریاست جمهوری در ایران

پس از تشکیل حکومت مشروطه در زمان مظفرالدین شاه قاجار نخستین انتخابات در ایران برگزار شد. فرمان شروع به کار اولین مجلس ایران که توسط مظفرالدین صادر شد به این شرح است: «مصصم شدیم که مجلس شورای ملی از منتخبین شاهزادگان قاجاریه، علماء، اعیان، اشراف، ملاکین و تجار و اصناف به انتخاب طبقات مرقومه در دارالخلافه تهران تشکیل و تنظیم شود که در مهام امور دولتی و مملکتی . . . .

کافه تاریخ- کشکول

پس از تشکیل حکومت مشروطه در زمان مظفرالدین شاه قاجار نخستین انتخابات در ایران برگزار شد. فرمان شروع به کار اولین مجلس ایران که توسط مظفرالدین صادر شد به این شرح است: «مصصم شدیم که مجلس شورای ملی از منتخبین شاهزادگان قاجاریه، علماء، اعیان، اشراف، ملاکین و تجار و اصناف به انتخاب طبقات مرقومه در دارالخلافه تهران تشکیل و تنظیم شود که در مهام امور دولتی و مملکتی و مصالح عامه مشاوره و مداقه لازمه را به عمل آورده به هیئت وزرای دولت خواه ما در اصلاحاتی که برای سعادت و خوشبختی ایران خواهد شد اعانت و کمک لازم را بنماید.»

اگرچه مسئله انتخابات در دوران پهلوی به حاشیه رفت و رسماً نمایندگان مردم جایگاهی در تعیین سرنوشت کشور نداشتند لکن با پیروزی انقلاب اسلامی شور انتخاباتی رونق گرفت. در ادامه تصاویری خاطره انگیز از تبلیغات نامزدهای ریاست جمهوری در سالهای پس از انقلاب آمده است:

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •